Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Marcin Kuźmiński

Marcin Kuźmiński - galeria

 
zwiń

 • 1964. 03. 01
  Data urodzenia
  Kraków
 • 1989
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Wydział Aktorski PWST w Krakowie
 • 1989. 05. 28
  Debiut teatralny
  w roli Księdza w "Obywatelu Pekosiewiczu" Tadeusza Słobodzianka w reżyserii Mikołaja Grabowskiego w Teatrze im. Jaracza w Łodzi.
 • 1991
  Nagroda
  Nagroda za rolę Władzia w przedstawieniu "Ślub" z Teatru im. Jaracza w Łodzi na XXXI Kaliskich Spotkaniach Teatralnych
 • 2004
  Nagroda
  Nagroda aktorska za role Senatora i Złego Pana w "Dziadach. Gustawie-Konradzie" w Teatrze im. Słowackiego w Krakowie na Opolskich Konfrontacjach Teatralnych "Klasyka Polska"
 • 2010
  Nagroda
  "Złoty Miedziak" w kategorii "najlepszy aktor drugoplanowy" - za role: Agathy Christie oraz Pana Paravicinni w spektaklu "Pułapka na myszy" z Teatu im. Słowackiego w Krakowie na XII Polkowickich Dniach Teatru
 • 2010
  Nagroda
  Wyróżnienie specjalne (otrzymane wspólnie z Martą Konarską, Rafałem Dziwiszem i Martą Walderą) za "godne zauważenia partnerstwo w grze aktorskiej" w spektaklu "Bóg mordu" w Teatrze im. Słowackiego w Krakowie na X Ogólnopolskim Festiwalu Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość przedstawiona" w Zabrzu
 • 2016. 07. 13
  Data śmierci
  Chorwacja

Aktor (od roku 1992) Teatru im. Słowackiego w Krakowie. W latach 1989-92 występował w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

2021.09.15 01:24:37
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor