Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Jan Mogilnicki

Jan Mogilnicki

 
zwiń

  • 1947. 12. 25
    Data urodzenia
    Zalesie Górne
  • 1971
    Wykształcenie - rok ukończenia studiów
    Wydział Operatorski PWSFTviT w Łodzi; dyplom 1975

Operator, producent i dystrybutor filmowy. W latach 1967-68 studiował na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, w czasie studiów współpracował jako scenograf z Akademickim Teatrem "Centon2". Od 1972, aż do rozwiązania w 1983 roku, członek Zespołu Filmowego "X". W roku 1981 członek Komitetu Ocalenia Kinematografii. Współautor "gwiaździstego projektu reformy kinematografii", którego elementy wykorzystano przy tworzeniu nowej ustawy o kinematografii. W latach 1981-85 sekretarz Rady Artystycznej Studia im. Karola Irzykowskiego. W roku 1987 współzałożyciel firmy producenckiej Pleograf. Od roku 1993 prezes zarządu firmy dystrybucyjnej Tantra dmpc. Ltd, obecnie "Torus Film". Twórca programu "TopDocFilm" promującego polskie filmy dokumentalne. Członek SFP, w latach 1978-83 wiceprzewodniczący Sekcji Filmu Fabularnego, w latach 2000-2004 sekretarz Komisji Rewizyjnej, w latach 2004-2011 jej przewodniczący. Od roku 2012 wykładowca Wydziału Organizacji Sztuki Filmowej PWSFTviT w Łodzi.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2023.12.13 01:16:20
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.