Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Marcin Krzyżanowski

 
zwiń

 • 2000
  Nagroda
  nadzwyczajna "Złota Maska" przyznana przez łódzkich recenzentów za zorganizowanie jedynego w Polsce koncertu Andrei Boccellego i jednego z niewielu koncertów Krystiana Zimermana (29.06)

Wiolonczelista, autor muzyki filmowej i telewizyjnych programów artystycznych. W latach 1990-91 był kierownikiem muzycznym warszawskiego Teatru Rozmaitości. W latach 1998-2003 dyrektor naczelny (od 2000 także artystyczny) Teatru Wielkiego w Łodzi. Z funkcji tej odszedł w atmosferze skandalu oskarżony o defraudację 800 tys. zł. W wyniku procesu skazany został na cztery lata pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz zwrot zdefraudowanej kwoty.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Nagrody indywidualne
schowaj

 • 1991
  Gdańsk - Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nominacja w kategorii: Najlepsza muzyka
 • 1988
  Zakopane (Przegląd Filmów o Sztuce) Wyróżnienie Honorowe

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2021.04.11 00:41:28
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski