Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Józef Zembrzuski

 
zwiń

 • 1908. 07. 04
  Data urodzenia
  Warszawa
 • 1971
  Egzamin eksternistyczny
  aktorski
 • 1975. 12. 09
  Data śmierci
  Poznań; pochowany na Cmentarzu Junikowskim

Aktor. Absolwent Wyższej Szkoły Handlowej w Poznaniu. Po ukończeniu studiów pracował jako urzędnik bankowy (do 1947). Od 1947 pracował w rozgłośni PR w Poznaniu. Od 1950 grał w Teatrach Dramatycznych, a od 1962 w Teatrze Polskim, gdzie pozostał do 1964. Później był zastępcą kierownika artystycznego poznańskiej Estrady, w latach 1967-68 i 1970-73 pracował znów w Teatrze Polskim. Od 1973 do końca życia występował w Teatrze Nowym. Grał wyłącznie epizody, występował też w poznańskim kabarecie "Tey". Nazywany przez przyjaciół Żużu, był człowiekiem znanym w Poznaniu z dowcipów i anegdot.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 1974
  Spektakl telewizyjny
  Obsada aktorska
 • 1956
  Film fabularny
  Obsada aktorska
2020.10.23 01:14:46
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor