Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Kazimierz Wiśniak

 
zwiń

  • 1931. 12. 11
    Data urodzenia
    Łódź
  • 1964
    Nagroda
    II Nagroda za scenografię "Lasu" w Teatrze im. Słowackiego w Krakowie na III Festiwalu Sztuk Rosyjskich i Radzieckich w Katowicach

Scenograf, kostiumograf, malarz. Od 1953 roku studiował architekturę wnętrz w Akademii Sztuk Pięknych. W 1956 roku zadebiutował jako rysownik w tygodniku "Przekrój", był w grupie założycieli "Piwnicy pod Baranami", także członkiem kolegium redakcyjnego magazynu artystycznego Zebra. Od 1957 roku studiował scenografię u profesorów Karola Frycza i Andrzeja Stopki i otrzymał dyplom z wyróżnieniem w roku 1959. Dużo scenografii projektował dla Wrocławskiego Teatru Pantomimy. W latach 70. tworzył dla trzech wybitnych reżyserów: Henryka Tomaszewskiego, Jerzego Jarockiego i Konrada Swinarskiego. Za artystyczne osiągnięcia otrzymał w Nagrodę Miasta Krakowa, Złotego Ikara - Nagrodę Klubu Dramatopisarzy Polskich i Pracowni Sztuk Plastycznych oraz Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki. Opracował ponad 250 scenografii w teatrach krajowych i zagranicznych. W Krakowie był wieloletnim dyrektorem Teatru "Bagatela", potem współredagował pismo "Salwator i Świat". Jest autorem wydanej w 1998 roku książki "Z życia scenografa". W 2000 roku porzucił scenografię. Ilustruje książki i maluje.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2021.08.03 00:53:59
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski