Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Łucja Burzyńska

Również jako: Łucja Burzyńska-Krajewska

Łucja Burzyńska - galeria
Fot. Violetta Buhl

 
zwiń

 • 1924. 10. 12
  Data urodzenia
  Poznań
 • 1946. 05. 10
  Debiut teatralny
 • 1951
  Nagroda
  wyróżnienie za rolę Heli w "Wedewilu warszawskim" Gozdawy i Stępnia w Teatrze Młodego Widza we Wrocławiu na Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych
 • 1970
  Nagroda
  Nagroda miasta Wrocławia
 • 1976
  Odznaczenie
  Odznaka "Zasłużony Działacz Kultury"
 • 1980
  Nagroda
  Nagroda Wojewódzkiej Rady Związków Zawodowych za aktywną pracę społeczną w realizacji programu "Sojusz świata pracy z kulturą i sztuką"
 • 2013
  Nagroda
  Nagroda Marszałka Województwa Dolnośląskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury
 • 2017. 09. 24
  Data śmierci
  Wrocław

Aktorka. W latach 1945-46 występowała w Teatrze Nowym w Poznaniu. W latach 1946-90 występowała w Teatrze Polskim we Wrocławiu, z którym współpracowała także po przejściu na emeryturę.

Siostra aktora Zenona Burzyńskiego.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2021.11.11 00:30:41
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych