Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Aleksander Aleksy

Aleksander Aleksy

 
zwiń

 • 1905. 12. 16
  Data urodzenia
  Charków
 • 1925
  Egzamin eksternistyczny
 • 1925
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Szkoła Dramatyczna F. Frączkowskiego we Lwowie
 • 1977. 11. 14
  Data śmierci
  Lublin

Aktor i reżyser. W 1922 był słuchaczem Wileńskiej Szkoły Dramatycznej. Przed wojną występował m. in. w Kaliszu, Grodnie, Toruniu, Łodzi. W czasie wojny więziony przez gestapo (1941-43). W 1945 aresztowany przez NKWD, trzy lata przebywał w ZSRR. Od 1948 aktor m. in. w Kaliszu, Wrocławiu i Rzeszowie. Od 1952 do końca życia był aktorem Teatru im. Osterwy w Lublinie (od 1973 jako emeryt).

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 1971
  Film fabularny
  Obsada aktorska (ksiądz; nie występuje w napisach)
 • 1964
  Spektakl telewizyjny
  Obsada aktorska
 • 1960
  Film fabularny
  Obsada aktorska (starosta)
 • 1953
  Etiuda szkolna
  Obsada aktorska (wczasowicz; nie występuje w napisach)
2020.05.20 02:15:45
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman