Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Jolanta Dylewska

Jolanta Dylewska - galeria
Fot. Józef Romasz

 
zwiń

 • 1958. 03. 09
  Data urodzenia
  Wrocław
 • 1989
  Nagroda
  "Złota Łódka" Nagroda JM Rektora PWSFTviT w Łodzi
 • 1989
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Wydziały Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej oraz Operatorski i Realizacji Te;ewizyjnej PWSFTviT w Łodzi; dyplom na Wydziale Operatorskim 1991
 • 1995
  Odznaczenie
  Medal "Powstanie w Getcie Warszawskim" Stowarzyszenia Żydów Kombatantów i Poszkodowanych w II Wojnie Światowej za film "Kronika powstania w getcie warszawskim wg Marka Edelmana"
 • 2006
  tytuł naukowy profesora sztuki filmowej (22.06)
 • 2008
  Nagroda
  Nagroda Rady ds. Szkolnictwa Wyższego i Nauki przy Prezydencie Miasta Łodzi "Łódzkie Eureka" za "wybitne osiągnięcia artystyczne, a szczególnie za reżyserię filmu "Polin. Okruchy pamięci" i "Tulpan"
 • 2009
  Nagroda
  "Wielki FeFe" za "robienie swojego w filmie" na 16. Festiwalu Filmowym "FeFe Felliniada" w Warszawie
 • 2013
  Odznaczenie
  Srebrny Medal "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis"
 • 2014
  Nagroda
  The WIFTS (Women's International Film & Television Showcase Foundation) International Visionary Awards - Cinematography Award

Operatorka filmowa, scenarzystka i reżyserka filmów dokumentalnych. Wykładowczyni Wydziału Operatorskiego i Realizacji Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi, w latach 2020-2024 jego dziekan. Wykłada również w Filmakademie Baden-Wuerttemberg w Ludwigsburgu (Niemcy). Członkini Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych (PSC), Polskiej Akademii Filmowej, Europejskiej Akademii Filmowej (EFA), Azjatyckiej Akademii Filmowej (AFAA) i Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej (AMPAS).

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Nagrody indywidualne
schowaj

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2024.07.13 01:03:05
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.