Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Mariusz Osmelak

Mariusz Osmelak

 
zwiń

 • 1960. 07. 02
  Data urodzenia
  Pabianice
 • 1985
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Wydział Aktorski PWST w Krakowie - Filia we Wrocławiu
 • 1986. 10. 05
  Debiut teatralny
  w roli Koliajewa w spektaklu "Sprawiedliwi" Alberta Camusa w reż. Jana Sycza w Ośrodku Teatru Otwartego "Kalambur" we Wrocławiu
 • 2009
  Nagroda
  Cieszyński Anioł za "wykreowanie przekonującej postaci Ojca H.C.Curry'ego w spektaklu Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego "Zaklinacz deszczu" N. Richarda Nasha w reż. Karola Suszki" na 9. Festiwalu Teatrów Moraw i Śląska w Czeskim Cieszynie
 • 2013
  Nagroda
  Cieszyński Anioł za rolę Porfirego Pietrowicza w spektaklu Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego "Zbrodnia i kara" Fiodora Dostojewskiego w reż. Bogdana Kokotka na 13. Festiwalu Teatrów Moraw i Śląska w Czeskim Cieszynie
 • 2018. 08. 15
  Data śmierci
  Czeski Cieszyn

Aktor. Występował w teatrach: Ośrodka Teatru Otwartego "Kalambur" we Wrocławiu (1986-94), im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu (1994) i Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie (2002-18).

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

2020.08.03 00:43:13
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman