Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Kazimierz Koziołkiewicz

 
zwiń

 • 1900. 01. 13
  Data urodzenia
  Warszawa
 • 1925
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  klasa dramatyczna Szkoły Muzycznej Z. Iwanowskiej w Warszawie
 • 1987. 10. 31
  Data śmierci
  Warszawa

Aktor. Przed wojną grał w Warszawie, Grudziądzu. W latach 30. pracował w zakładach karnych, m. in. założył i prowadził amatorski teatr więźniów. Zajmował się twórczością literacką. W czasie wojny był żołnierzem AK, brał udział w powstaniu warszawskim. Po 1945 kontynuował twórczość literacką dla zespołów woskowych, był ich reżyserem. W latach 1945-48 współpracował z Teatrem Wojska Polskiego w Łodzi, w latach 1948-57 był w zespole Teatru Polskiego w Warszawie. W 1961 przeszedł na emeryturę, dalej jednak, przez ponad 20 lat występował społecznie w domach rencisty, kontynuował pracę literacką, m. in. publikował wspomnienia teatralne na łamach tygodnika "Stolica" (1984).

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 1981
  Serial fabularny
  Obsada aktorska
  odcinki:
  BAZAR CZY REWOLUCJA (4)
 • 1978
  Serial fabularny
  Obsada aktorska (starszy mężczyzna wzywający pogotowie)
  odcinki:
  HUŚTAWKA (6)
 • 1971
  Film fabularny - telewizyjny
  Obsada aktorska (staruszek)
2019.12.23 01:26:16
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl