Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Karolina Lubieńska

Karolina Lubieńska - galeria

 
zwiń

 • 1905. 10. 28
  Data urodzenia
  Benszce; Prusy
 • 1921. 07. 09
  Debiut teatralny
  jako Genio w : "Naszych najserdeczniejszych" V. Sardou w Teatrze Powszechnym w Krakowie.
 • 1991. 04. 25
  Data śmierci
  Warszawa; pochowana na Starych Powązkach (kwatera 197-VI-16)

Aktorka. Od dzieciństwa mieszkała w Krakowie, gdzie ukończyła szkołę średnią oraz tamtejszą Miejską Szkołę Dramatyczną (1922). Do wybuchu wojny pracowała w teatrach w Krakowie, Bydgoszczy, Poznaniu, Łodzi, Warszawie. Podczas okupacji pracowała jako kelnerka w kawiarni "U Aktorek". W trakcie Powstania Warszawskiego grała dla walczących żołnierzy. Po wojnie grała krótko w Łodzi, a następnie w Warszawie. Była aktorką Teatru Polskiego, Klasycznego, Rozmaitości, a od 1962 r. do emerytury grała w Teatrze Narodowym. (Źródło : Maśnicki J. , Stepan K. : Pleograf. Kraków 1997)

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

2021.03.22 00:21:56
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski