Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Piotr Tomaszewski

Piotr Tomaszewski

 
zwiń

 • 1988
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Wydział Sztuki Lalkarskiej (Zamiejscowy w Białymstoku) PWST w Warszawie
 • 2001
  Nagroda
  Wyróżnienie za rolę Ebenzera Srooge'a w spektaklu "Mr Scrooge" w reż. Mariana Pecko w Teatrze Lalek "Banialuka" w Bielsku-Białej na XX Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Lalkowych w Opolu
 • 2004
  Nagroda
  Nagroda prezydenta miasta Bielsko-Biała
 • 2007
  Nagroda
  Nagroda za najlepszą rolę męską, za rolę Konia w przedstawieniu "Baśń o Rycerzu bez Konia" w Teatrze Lalek Banialuka w Bielsku-Białej na 6 Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek "Katowice-Dzieciom"
 • 2007
  Odznaczenie
  Honorowa Odznaka "Zasłużony dla Kultury Polskiej"
 • 2009
  Nagroda
  Wyróżnienie aktorskie za rolę Sprzedawcy w przedstawieniu "Sklep z zabawkami" w Teatrze Lalki "Banialuka" w Bielsku-Białej na XXIV Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Lalek w Opolu
 • 2011
  Nagroda
  "Złota Koperta", nagroda prezydenta Bielska-Białej za kreację w przedstawieniu "Podróże Guliwera"

Aktor-lalkarz. W latach 1988-89 występował w Białostockim Teatrze Lalek i w Teatrze Lalka w Warszawie. Od roku 1990 aktor Teatru Lalek "Banialuka" w Bielsku-Białej.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

2020.04.20 00:46:15
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl