Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Jan Dębski

Jan Dębski

 

 • 1894. 08. 31
  Data urodzenia
  Warszawa
 • 1966. 06. 01
  Data śmierci
  Ciechocinek; pochowany na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie

Właściwie: Ajchenblat.
Aktor. Uczył się w Warszawie, gdzieukończył wyższą szkołę handlową, a następnie Kursy Wokalno-Dramatyczne H. J. Hryniewieckiej. Debiutował w roku 1918 w Warszawie w teatrzyku Sfinks. Następnie występował w Teatrze Polskim w Wilnie (1919/20), Teatrach Miejskich w Łodzi (1920/21), w 1921 krótko w Grodnie. Następnie zaczął grać w teatrach stołecznych, m. in. w Teatrze Komedia. W latach następnych pracował w biurze, a na scenie dorywczo. W okresie okupacji niemieckiej pracował w przedsiębiorstwie budowlanym w Warszawie, a po Powstaniu Warszawskim, wysiedllony ze stolicy w Zarządzie Głównym ZASP-u w Krakowie (opiekował się wracającymi z obozu kolegami). W roku 1950 powrócił na scenę. Grał m. in. w Teatrze Nowej Warszawy i Teatrze Domu Wojska Polskiego, później grał też w Teatrze Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze (1954/55) oraz w Teatrze Ziemi Pomorskiej w Toruniu (1955/56). Następnie od roku 1956 do emerytury w roku 1962 był aktorem teatru Komedia w Warszawie.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 1958
  Spektakl telewizyjny
  Obsada aktorska (Adwokat Holbrook)
 • 1958
  Film fabularny
  Obsada aktorska
 • 1939
  Film fabularny
  Obsada aktorska
2020.06.22 00:35:32
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman