Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Tomasz Witt

 
zwiń

 • 1934. 04. 06
  Data urodzenia
  Łabiszyn k. Szubina
 • 1960
  Egzamin eksternistyczny
  aktorski (czerwiec)
 • 1977. 12. 18
  Data śmierci
  Koszalin

Aktor. W 1953 ukończył Szkołę Instruktorów Teatrów Ochotniczych, pracował jako instruktor teatralny w Powiatowym Domu Kultury w Inowrocławiu. W 1955 rozpoczął studia reżyserskie w warszawskiej PWST, należał do zespołu Teatru Polskiego. Studia przerwał i od 1957 został aktorem Teatru Polskiego w Bydgoszczy. W latach 1959-76 grał w Teatrze im. Horzycy w Toruniu. Od 1960 był w Toruniu reżyserem i głównym wykonawcą przedstawień Sceny Poetyckiej, Teatru Małych Form, a od 1964 Teatru Propozycji. Zrealizował ponad 60 programów, w większości poetyckich. Jako instruktor i wykładowca współpracował z teatralnym ruchem amatorskim. Na sezon 1976/77 zaangażował się do Teatru Bałtyckiego w Koszalinie, gdzie występował do końca życia.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 1977
  Serial fabularny
  Obsada aktorska (doktor Marcin Bodzianowicz)
  odcinki:
  SMUGA CIENIA CZYLI PIERWSZE POWAŻNE OSTRZEŻENIE (21)
 • 1974
  Serial fabularny
  Obsada aktorska (doktor Marcin Bodzianowicz)
  odcinki:
  TOAST CZYLI BLIŻEJ NIŻ DALEJ (1), KONDYCJA FIZYCZNA CZYLI WALKA Z METRYKĄ (5)
 • 1972
  Film fabularny - telewizyjny
  Obsada aktorska (woźnica; nie występuje w napisach)
 • 1956
  Film fabularny
  Obsada aktorska (nie występuje w napisach; informacja za "Słownikiem Biograficznym Teatru Polskiego T. 2")
2021.08.08 00:47:24
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl