Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Kazimiera Zajączkowska

Również jako: Zofia Zajączkowska

 
zwiń

 • 1900. 03. 27
  Data urodzenia
  Warszawa
 • 1925
  Wykształcenie
  Miejska Szkoła Dramatyczna w Krakowie
 • 1925
  Debiut teatralny
  w Teatrze im. Słowackiego w Krakowie
 • 1995. 08. 18
  Data śmierci
  Warszawa; pochowana na Starych Powązkach

Aktorka. Ukończyła tzw. kinokursy Edwarda Puchalskiego (1923). Początkowo występowała w teatrach krakowskich. W sezonie 1926/27 grała w Teatrze im. Fredry w Warszawie, a w latach 1927-30 w Teatrze Narodowym. Następnie wyjechała z Warszawy i występowała m. in. w Płocku i Sosnowcu. W sezonie 1934/35 była zaangażowana w Teatrze Ateneum w Warszawie, później ustąpiła ze sceny. Po wojnie krótko grała w teatrach warszawskich, współpracowała też z Teatrem Polskiego Radia.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 1976
  Serial fabularny
  Obsada aktorska
  odcinki:
  LEKCJA GEOGRAFII (5)
 • 1928
  Film fabularny
  Obsada aktorska (Zosia)
 • 1926
  Film fabularny
  Obsada aktorska (Lucia, córka Elzonowskiej)
2020.01.02 01:58:18
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl