Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Elżbieta Dankiewicz

Elżbieta Dankiewicz

 
zwiń

 • 1906. 04. 05
  Data urodzenia
  Kraków
 • 1930
  Egzamin eksternistyczny
  ZASP-u
 • 1994. 11. 25
  Data śmierci
  Kraków; pochowana na Cmentarzu Rakowickim (kwatera AB – ZACH – 6)

Aktorka. Śpiewu i muzyki uczyła się w Konserwatorium Towarzystwa Muzycznego w Krakowie. W latach 30-tych występowała w Wilnie, następnie w teatrach warszawskich. W sezonie 1937/38 została zaangażowana do Teatru im. Słowackiego w Krakowie, w sezonie 1938/39 należała do zespołu Teatru Miejskiego im. Bogusławskiego w Kaliszu. W czasie wojny uczestniczyła w konspiracyjnym życiu artystycznym w Warszawie. Od 1945 związana była nieprzerwanie ze scenami krakowskimi: w latach 1945-46 grała w Starym Teatrze, w latach 1946-54 w Miejskich Teatrach Dramatycznych, w latach 1954-80 w Teatrze im. Słowackiego.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

2021.05.12 00:51:32
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman