Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Ewa Kołogórska

 
zwiń

 • 1925. 10. 11
  Data urodzenia
  Kraków
 • 1950
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Wydział Aktorski PWST w Warszawie
 • 1966
  Egzamin eksternistyczny
  reżyserski
 • 2007. 10. 25
  Data śmierci
  Szczecin; pochowana na cmentarzu w Drawnie

Aktorka, reżyser teatralna, choreograf. W latach 1934-36 występowała w Teatrze im. Słowackiego w Krakowie w rolach dziecięcych oraz jako statystka. Po ukończeniu studiów, w latach 1950-58 występowała w Teatrach Dramatycznych w Szczecinie. Następnie reżyserowała w teatrach Elbląga, Gorzowa Wielkopolskiego, Grudziądza, Jeleniej Góry, Koszalina, Krakowa, Legnicy, Słupska, Szczecina, Wałbrzycha, Wrocławia i Zielonej Góry oraz w Teatrze Telewizji. W filmie debiutowała jako dziecko.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

2021.03.15 00:38:06
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor