Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Violetta Smolińska

Violetta Smolińska - galeria
Fot. Piotr Pawlus

 
zwiń

 • 1967. 02. 03
  Data urodzenia
  Grodków
 • 1990
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Wydział Aktorski PWST w Krakowie - Filia we Wrocławiu; dyplom 1991
 • 1991
  Nagroda
  Wyróżnienie dla młodej aktorki ufundowane przez fundację Przedsiębiorstwa Spin za rolę tytułową w spektaklu "Balladyna" na XVII Opolskich Konfrontacjach Teatralnych
 • 1995
  Nagroda
  Nagroda Artystyczna dla Młodych Twórców przyznawana przez wojewodę katowickiego
 • 2002
  Nagroda
  Nagroda za rolę Klary w przedstawieniu "Przypadek Klary" Dei Loher w Teatrze Śląskim w Katowicach na II Festiwalu Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość przedstawiona" w Zabrzu
 • 2004
  Nagroda
  katowicka "Złota Maska" za role: w "Kostce smalcu z bakaliami" (spektakl "Beztlenowce") Villqista w Teatrze Śląskim w Katowicach oraz Kriste w przedstawieniu "Wszystkie dni, wszystkie noce" Margarety Garpe w Teatrze Bez Sceny w Katowicach
 • 2015
  Nagroda
  Nagroda im. Jacka Woszczerowicza na 55. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych
 • 2016
  Nagroda
  śląska "Złota Maska" za rolę kobiecą; za rolę w spektaklu "Chłopiec z łabędziem" Ingmara Villqista w reż. autora w Teatrze Śląskim im. S. Wyspiańskiego w Katowicach

Aktorka. Zanim w 1992 roku związała się z Teatrem Śląskim w Katowicach, przez dwa sezony grała w Teatrze Polskim w Szczecinie.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2024.03.03 03:51:13
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.