Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Jan Gorzkowski

Jan Gorzkowski - galeria

 

 • 1895. 03. 28
  Data urodzenia
  Warszawa
 • 1979. 02. 12
  Data śmierci
  Warszawa; pochowany na Starych Powązkach (kwatera 190 – 1 – 25)

Aktor, reżyser teatralny. Na scenie występować zaczął w roku 1913, m. in. w Warszawie, Wilnie i Grudziądzu. Po 1925 nie miał stałego angażu, występował dorywczo. W czasie okupacji należał do AK, brał udział w powstaniu warszawskim. W latach 1945-47 i 1948-49 występował w Miejskich Teatrach Dramatycznych w Warszawie. W latach 50. bezskutecznie próbował się zaangażować do któregoś z teatrów warszawskich, potem także poza stolicą. W latach 1953-55 występował w Teatrze im. Bogusławskiego w Kaliszu. W 1965 przyznano mu rentę (był chory na gruźlicę).

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 1974
  Spektakl telewizyjny
  Obsada aktorska
 • 1969
  Spektakl telewizyjny
  Obsada aktorska
  odcinki:
  TA WIEŚ NAZYWA SIĘ PŁOWCE (5)
 • 1960
  Spektakl telewizyjny
  Obsada aktorska (George Borclay)
2020.09.11 01:37:24
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego