Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Barbara Bargiełowska

Również jako: Barbara Dutkiewicz

Barbara Bargiełowska
Fot. Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie

 
zwiń

 • 1934. 03. 16
  Data urodzenia
  Warszawa
 • 1957
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Wydział Aktorski PWST w Warszawie; dyplom 1960
 • 1958. 11. 07
  Debiut teatralny
  jako Madzia w "Porwaniu Sabinek" Schonthanów w reż. Aleksandra Gajdeckiego na scenie PPIE Poznań
 • 1962
  Nagroda
  wyróżnienie za rolę Smugoniowej w spektaklu "Uciekła mi przepióreczka" S. Żeromskiego na III Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych we Wrocławiu
 • 1965
  Nagroda
  nagroda indywidualna za rolę Anki w przedstawieniu "Garść piasku" Przeździeckiego w Teatrze im. Mickiewicza w Częstochowie na II Telewizyjnym Festiwalu Teatrów Dramatycznych
 • 2019. 03. 20
  Data śmierci
  Skolimów; pochowana na cmentarzu parafialnym pw. św. Elżbiety przy ul. Przyczółkowej w Warszawie

Aktorka. W latach 1959-60 występowała w Teatrze Syrena w Warszawie, w latach 1961-64 w Teatrze im. Osterwy w Gorzowie. W latach 1964-66 była aktorką Teatru im. Mickiewicza w Częstochowie. W latach 1966-79 aktorka Teatru Komedia w Warszawie.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

Barbara Bargiełowska w internecie
schowaj

2021.04.13 00:40:19
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl