Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Jacek Laszczkowski

 

 • 1966. 03. 28
  Data urodzenia
  Szczuczyn

Śpiewak operowy, aktor. Edukację muzyczną rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej w Białymstoku w klasie klarnetu. Śpiew studiował w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, uzyskując dyplom z wyróżnieniem. Był dwukrotnym stypendystą Ministra Kultury i Sztuki. Debiutował w Warszawskiej Operze Kameralnej w "Uprowadzeniu z Seraju" W. A. Mozarta. Jeszcze jako student zadebiutował w Wiedeńskiej Kammeroper jako Ernesto w "Don Pasquale" G. Donizettiego. W 1991 został laureatem 3 nagrody na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Vercelli (Włochy), dedykowanym G. Rossiniemu. W 1992 wziął udział w prawykonaniu na Wyspach Brytyjskich opery "Ermione" G. Rossiniego, które odbyło się w Queen Elisabeth Hall. Koncert ten transmitowany był i nagrywany przez radio BBC 3. W 1994 brał udział w Rossini Opera Festival w Pesaro, występując w spektaklu "Semiramide", prowadzonym przez Rogera Norringtona u boku takich gwiazd jak Cecilia Gasdia i Rockwell Blake. Równolegle studiował w Akademii Rossiniowskiej. W 1995 występował na Festiwalu della Valle d'Itria we Włoszech uczestnicząc w światowej premierze naszego stulecia opery S. Mercadante "Caritea Regina di Spagna" wydanej na CD. W 1996 wystąpił jako solista w Mediolańskiej La Scali w operze "Gracz" S. Prokofiewa. Prowadzi bogatą działalność koncertową. Występował na wielu scenach w takich krajach jak: Hiszpania, Włochy, Francja, Holandia, Belgia, Dania, Austria, Niemcy, Anglia, Chorwacja, Słowenia... Od dwóch lat odnosi również sukcesy jako sopranista, specjalizujący się w muzyce barokowej. Umiejętność pogodzenia głosu tenorowego z sopranowym jest niezwykłą rzadkością. Dokonał wielu nagrań dla TV, Radia oraz na płyty kompaktowe.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada dubbingu
  schowaj

 • 2019
  Film fabularny
  Obsada dubbingu (Benno Moser; wykonanie arii; rola Stellana Skarsgarda)
 • Obsada aktorska
  schowaj

 • 2004
  Film fabularny
  Obsada aktorska
 • 2003
  Serial fabularny
  Obsada aktorska (dyrygent chóru; odcinek 23)
  odcinki:
  SERIA III
 • 1997
  Film fabularny - telewizyjny
  Obsada aktorska (tenor Adam Laszcz)
 • 1997
  Film fabularny
  Obsada aktorska (śpiewak na koncercie)
 • Wykonanie muzyki
  schowaj

 • 1990
  Spektakl telewizyjny
  Wykonanie muzyki (w napisach określenie funkcji: Wysokie C wziął...)

Varia
schowaj

 • 2004
  Utwór muzyczny: ARIA IN GORGONA CLUB - Wykonanie (śpiew)
  Utwór muzyczny: ARIA IN GORGONA CLUB - Słowa
 • 1997
  DUSZA ŚPIEWA w OPOWIEŚCI WEEKENDOWE
  Utwór muzyczny: E LUCEVAN LE STELLE - Wykonanie (tenor)
  Utwór muzyczny: LIBIAMO - Wykonanie (tenor)
 • 1997
  Utwór muzyczny: MEPHISTOPHELES - aria z opery - Wykonanie (tenor)
  Utwór muzyczny: IL DUCA D'ALBA -aria z opery - Wykonanie (tenor)
  Utwór muzyczny: MANON - aria z opery - Wykonanie (tenor)
2021.02.10 01:08:37
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski