Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Izabella Scorupco

Izabella Scorupco - galeria

 

 • 1970. 06. 04
  Data urodzenia
  Białystok

Aktorka. Jako ośmioletnia dziewczynka wyjechała z matką do Szwecji. W szkole uczyła się dramatu i muzyki. Kiedy miała siedemnaście lat odkrył ją szwedzki reżyser i zagrała w filmie "Nikt tak nie kocha jak my" ("No One Can Love Like Us"). Dzięki tej roli zdobyła popularność wśród nastolatków w całej Skandynawii. Następnie rozpoczęła pracę jako modelka. Jej zdjęcia trafiły na okładki międzynarodowych magazynów mody. W roku 1989 Izabella Scorupco nagrała singiel "Substitute", za który otrzymała w Szwecji Złotą Płytę, podobnie jak za późniejszy album "Iza". Jej piosenki zainspirowane były muzyką lat siedemdziesiątych i twórczością zespołu ABBA. Popularność przyniósł jej prezentowany w MTV teledysk do piosenki "Shame, Shame, Shame" zrealizowany w 1991 roku. W roku 1994 Izabella Scorupco powróciła do kariery aktorskiej. Wtedy otrzymała główną rolę w rozgrywającym się w epoce średniowiecza dramacie pt. "Łzy Piotra" ("Petri Tarar"),  w którym wcieliła się w postać Carli Marcellini. Film ten spotkał się z dużym uznaniem krytyki. "Łzy Piotra" otworzyły aktorce drzwi do międzynarodowej kariery filmowej. W 1995 roku zagrała u boku Pierce'a Brosnana w "GoldenEye", filmie opowiadającym o kolejnych przygodach nieugiętego agenta 007. W ten sposób dołączyła do grupy tzw. dziewczyn Bonda.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 2000
  Serial fabularny
  Obsada aktorska (Helena Kurcewiczówna)
 • 1999
  Film fabularny
  Obsada aktorska (Helena Kurcewiczówna)

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2020.11.13 01:14:57
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski