Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Władysław Wasilewski

 
zwiń

 • 1942. 05. 14
  Data urodzenia
  Wilno
 • 1970
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Wydział Reżyserii PWSFTviT w Łodzi; dyplom 1978
 • 1998. 04. 06
  Data śmierci
  Warszawa

Absolwent malarstwa w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Debiutował filmem dokumentalnym "Ojcowizna" w 1971 r. o ginących tradycjach polskiej wsi. W swoim dorobku miał wiele filmów dokumentalnych, głównie poświęconych zagadnieniom społecznym. Wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Współzałożyciel i szef Studia Filmowego "Logos". Dyrektor ds. Programowych Telewizji "Polsat" S.A.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Varia
schowaj

Nagrody indywidualne
schowaj

 • 1976
  Kielce (Ogólnopolski Przegląd Filmów z zakresu oświaty zdrowotnej) Dyplom
 • 1975
  Kielce (Muzealny Przegląd Filmów) Nagroda Generalnego Konserwatora Zabytków
 • 1974
  Zakopane (Przegląd Filmów o Sztuce) Wyróżnienie
 • 1974
  Kraków (Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Nagroda "Głosu Robotniczego" (od 1970 nazwa nagrody "Żelazna Łódka")
2021.09.10 00:58:47
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl