Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Maciej Melecki

 

 • 1969
  Data urodzenia
  Mikołów

Poeta, redaktor pisma katastroficznego "Arkadia". Pracuje w Instytucie Mikołowskim powstałym w rodzinnym domu Rafała Wojaczka w Mikołowie. Debiutował w 1993 roku cyklem wierszy "Zachodzenie za siebie". Ponadto wydał tomiki wierszy: "Te sprawy" (1995), "Niebezpiecznie blisko" (1996), "Dalsze zajścia" (1998), "Zimni ogrodnicy" (1999). Publikował swe utwory w prasie literackiej i antologiach poetyckich "Inny świt" (1994), "Macie swoich poetów" (1995 i 1997), "Długie pożegnanie" (1997). Opracował książkę o Rafale Wojaczku "Reszta krwi - wiersze nieznane" (1999). Członek Polskiej Akademii Filmowej.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Scenariusz
  schowaj

 • 1999
  Film fabularny
  Scenariusz, Obsada aktorska ("Sandauer")
 • Obsada aktorska
  schowaj

 • 1999
  Film fabularny
  Scenariusz, Obsada aktorska ("Sandauer")
 • Konsultacja
  schowaj

 • 2010
  Film fabularny
  Konsultacja (literacko-scenariuszowa)

Nagrody indywidualne
schowaj

 • 2000
  Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nominacja w kategorii: najlepszy scenariusz; za rok 1999

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2019.12.25 01:14:34
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego