Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Kazimierz Łastawiecki

 
zwiń

 • 1934. 02. 11
  Data urodzenia
  Marianowo, pow. Środa Wielkopolska
 • 1956
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Wydział Aktorski PWST w Krakowie
 • 1967
  Egzamin eksternistyczny
  reżyserski
 • 1983. 11. 27
  Data śmierci
  Gdańsk; pochowany na cmentarzu Srebrzysko (rejon I, kwatera POLI-4-4)

Właściwie: Kazimierz Zieliński. Aktor, reżyser teatralny, dyrektor teatru. W latach 1956-60 występował w Teatrach Dramatycznych w Poznaniu, związany był również z miejscowym ruchem studenckim. W latach 1960-65 grał i reżyserował w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, założył także teatr "Uwaga 61" oraz reżyserował w studenckim Teatrze Rozmów. W latach 1965-71 pełnił funkcję kierownika artystycznego i reżysera gdańskiego ośrodka TV. W latach 1972-79 był dyrektorem i kierownikiem artystycznym Teatru Ziemi Gdańskiej (Dramatycznego) w Gdyni, następnie do końca życia związany był z tym teatrem jako aktor i reżyser. W sezonie 1983/84 objął kierownictwo literackie Teatru Muzycznego w Gdyni. Jako reżyser współpracował z wieloma scenami dramatycznymi i muzycznymi w kraju. Współpracował z Bałtycką Agencją Artystyczną, pisał scenariusze widowisk i monodramów dla młodzieży, założył i prowadził w Gdańsku "Teatr przy Stoliku", współpracował z prasą krajową, był stałym felietonistą "Dziennika Bałtyckiego".

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

2021.12.14 00:27:22
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor