Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Gołda Tencer

Gołda Tencer - galeria

 
zwiń

 • 1949. 08. 02
  Data urodzenia
  Łódź
 • 1971
  Wykształcenie
  Studium Aktorskie przy Państwowym Teatrze Żydowskim
 • 1971
  Egzamin eksternistyczny
 • 2006
  Odznaczenie
  Medal "Zasłużony dla Tolerancji"
 • 2009
  Odznaczenie
  Złoty Medal Gloria Artis - Zasłużony Kulturze
 • 2011
  Odznaczenie
  Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski za "wybitne zasługi w promowaniu i upowszechnianiu kultury żydowskiej, za osiągnięcia w pracy twórczej i artystycznej"
 • 2019
  Nagroda
  Nagroda im. Tadeusza Żeleńskiego-Boya przyznana przez Zarząd Polskiej Sekcji Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych/ Klubu Krytyki Teatralnej Stowarzyszenia Dziennikarzy RP za " tworzenie nowych przestrzeni polskiego teatru, którego integralną częścią jest Teatr Żydowski"
 • 2023
  Nagroda
  Doroczna Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii: Upowszechnianie kultury

Aktorka, piosenkarka, reżyser teatralna. Od 1969 roku występuje w Teatrze Żydowskim w Warszawie. Od 2009 wicedyrektor tego teatru, od roku 2015 dyrektor naczelny i artystyczny.

Siostra piosenkarza Janusza Tencera, matka aktora Dawida Szurmieja.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Varia
schowaj

 • 2018
  Pieśń: A YIDDISH KIND. A JEWISH CHILD - Wykonanie
 • 1998
  Piosenka: TAK JAK MALOWAŁ PAN CHAGALL - Wykonanie
2024.01.09 01:12:47
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.