Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Maciej Sosnowski

Maciej Sosnowski - galeria

 
zwiń

 • 1961. 04. 08
  Data urodzenia
  Wrocław
 • 1999. 06. 10
  Debiut teatralny
  w roli Sir Tobiasza Czkawki w "Wieczorze Trzech Króli" Williama Shakespeare'a w reż. Krzysztofa Kopki na scenie Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
 • 2000
  Egzamin eksternistyczny
 • 2015. 09. 17
  Data śmierci
  Wrocław; pochowany na Cmentarzu Osobowickim

Aktor. W latach 1982-84 studiował na Wydziale Aktorskim PWST we Wrocławiu. Występował w teatrach: Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu (1999, 2000), Narodowym Edukacji we Wrocławiu (2001), Impart we Wrocławiu (2005). W latach 1999-2005 związany z Teatrem "Arka" we Wrocławiu. Występował także na estradzie, współpracował m.in. z "Podwieczorkiem przy mikrofonie", był autorem kilku monologów Hanki Bielickiej. Zajmował się także twórczością literacką. W latach 2006 - 2008 występował we Wrocławskim Teatrze Komedii.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

2021.05.26 01:17:47
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl