Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Boris Kudlicka

Boris Kudlicka

 
zwiń

 • 1972. 12. 05
  Data urodzenia
  Ruzomberg
 • 2015
  Nagroda
  "Gwarancja Kultury" w kategorii: Muzyka poważna za "triumfalny debiut na deskach Metropolitan Opera" w Nowym Jorku, inteligentne, głębokie i spójne odczytanie oper "Jolanta" i "Zamek Sinobrodego", za bogactwo wizji plastycznej przez którą przebija wrażliwość filmowca i za wypracowanie oryginalnego języka opery, atrakcyjnego dla współczesnego odbiorcy"; nagroda otrzymana wraz z Mariuszem Trelińskim
 • 2015
  Odznaczenie
  Srebrny Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis"
 • 2016
  Nagroda
  Nagroda "Culture.pl Superbrands" przyznawana przez Instytut Adama Mickiewicza twórcom i instytucjom kultury, które najskuteczniej wspierają markę Polska za granicą

Pochodzący ze Słowacji scenograf, absolwent Wydziału Scenografii AMU w Bratysławie, studiował też na ASR w Groningen (Holandia). Projektował dla teatrów słowackich i niemieckich. W 1995 r. rozpoczął pracę w Teatrze Wielkim w Warszawie, początkowo jako asystent. potem jaka współpracownik prof. Andrzeja Kreütza Majewskiego przy realizacjach krajowych i zagranicznych. Obecnie działa jako samodzielny scenograf, współpracując m.in. z Mariuszem Trelińskim na scenie operowej i teatralnej. Projektuje scenografię i kostiumy dla filmu i telewizji słowackiej, m.in. do filmu "Suzanne" Dusana Raposa (1990).

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Nagrody indywidualne
schowaj

 • 2002
  Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nominacja w kategorii: najlepsza scenografia; za rok 2001

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2020.05.27 00:36:21
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency