Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Zbigniew Kubikowski

 

 • 1929. 09. 01
  Data urodzenia
  Horodenka
 • 1984. 08. 13
  Data śmierci
  Warszawa

Prozaik i krytyk literacki, związany ze środowiskiem wrocławskim. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim (w 1963 uzyskał doktorat). Jako krytyk literacki debiutował w 1950. Pracował m. in. w wydawnictwie "Ossolineum", tygodniku "Literatura", miesięczniku "Odra" (w latach 1971-76 był jej redaktorem naczelnym). Od 1978 wykładał na wydziale wiedzy o teatrze warszawskiej PWST. W latach 1978-84 sprawował kierownictwo literackie Teatru Popularnego w Warszawie. Był wieloletnim prezesem oddziału wrocławskiego ZLP, w latach 1980-83 sekretarzem generalnym ZG ZLP, członkiem PEN-Clubu.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Pierwowzory i ekranizowane sztuki
schowaj

 • 1976
  Film fabularny
  Autor - WIELKI UKŁAD
 • 1975
  Etiuda szkolna
  Autor - DOWÓD TOŻSAMOŚCI
 • 1973
  Spektakl telewizyjny
  Autor - ZJAZD KOLEŻEŃSKI
 • 1971
  Spektakl telewizyjny
  Autor - BRYDŻ
 • 1965
  Film fabularny
  Autor - KATASTROFA

Nagrody indywidualne
schowaj

 • 1975
  Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za scenariusz w kategorii filmu telewizyjnego
2021.07.06 00:43:53
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman