2024
Nagroda PSC (Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych) Nominacja, nagrodę otrzymał/a
Rafał Paradowski
2024
Kota (Chambal International Film Festival) Nagroda za zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Joanna Kakitek
2023
Zamość (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry") Nagroda aktorska, nagrodę otrzymał/a
Cezary Pazura
2023
Zamość (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry") Nagroda Specjalna, nagrodę otrzymał/a
Filip Kosior
2023
Perth (Polish Film Festival in Perth) Nagroda Publiczności
2023
Atlanta (Urban Mediamakers Film Festival) II Nagroda
2022
Zielona Góra (Kozzi Film Festiwal) Grand Prix
2022
Zielona Góra (Kozzi Film Festiwal) Nagroda za najlepszą drugoplanową kreację aktorską, nagrodę otrzymał/a
Lech Dyblik
2022
Wrocław (Festiwal Reżyserii Filmowej) Złoty Dzik, nagrodę otrzymał/a
Bartosz Blaschke
2022
Toronto (Festiwal Polskich Filmów "Ekran") Nagroda Canadian Polish Congress
2022
Toronto (Festiwal Polskich Filmów "Ekran") Nagroda Publiczności
2022
Toronto (Festiwal Polskich Filmów "Ekran") Nagroda za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Bartosz Blaschke
2022
Toronto (Festiwal Polskich Filmów "Ekran") Nagroda za rolę męską, nagrodę otrzymał/a
Michał Sikorski
2022
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Nagroda Specjalna Jury za "optymistyczną i pełną pasji opowieść o narodzinach artysty"
2022
Świdnica (Świdnicki Festiwal Filmowy "Spektrum") I Miejsce
2022
Sofia (Sofia International Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu
2022
Sofia (Sofia International Film Festival) Nagroda Publiczności
2022
Rzym (Biopic Fest) Nagroda dla
Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego dla publiczności
2022
Praga (Międzynarodowy Festiwal Filmowy 3Kino) Nagroda dla najlepszego debiutu, nagrodę otrzymał/a
Bartosz Blaschke
2022
Ostrów Wielkopolski (Grand Prix Komeda. Festiwal Filmowy im. Krzysztofa Komedy) Nagroda Publiczności
2022
2022
Luksemburg (Central and Eastern European Film Festival "CinEast") Nagroda Publiczności
2022
Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera") Nagroda "Rising Star" dla najlepszego aktorskiego debiutu w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych, nagrodę otrzymał/a
Michał Sikorski
2022
Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera") Nagroda Publiczności
2022
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda Jury Młodzieżowego za "ukazanie nowej perspektywy świata oraz marzeń, wykreowanych poprzez dźwięki"
2022
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda Publiczności
2022
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za debiut aktorski
za "porażającą kreację postaci", nagrodę otrzymał/a
Michał Sikorski
2022
Giffoni Valle Piana (MFF dla Dzieci i Młodzieży) Nagroda Specjalna CGS
2022
Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce) Nagroda Specjalna Jury
2022
Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce) Nagroda za najlepszy debiut filmowy
2022
Bisceglie (Salento International Film Festival) Nagroda za rolę pierwszoplanową, nagrodę otrzymał/a
Michał Gadomski
2022
Bellinzona (MFF dla Dzieci i Młodzieży) Wyróżnienie Jury
2022
2022
2021
Toronto (Festiwal Polskich Filmów "Ekran") Nagroda za rolę kobiecą, nagrodę otrzymał/a
Zofia Domalik
2021
Nowy Jork (The New York Polish Film Festival) Nagroda im. Elżbiety Czyżewskiej dla najlepszego aktora, nagrodę otrzymał/a
Zofia Domalik
2021
Houston (WorldFest-Houston International Film Festival) Platinum Remi
2021
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Publiczności
2021
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za debiut aktorski, nagrodę otrzymał/a
Michał Sikorski
2021
2021
2021
2021
2021
2020
Zielona Góra (Kozzi Film Festiwal) Grand Prix
2020
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Nagroda Jury Młodzieżowego za "dojrzały debiut fabularny i odwagę twórczą w kreowaniu kina zaangażowanego, będącego manifestem przeciwko przemocy oraz głosem sprzeciwu wobec panującego systemu"
2020
Praga (Międzynarodowy Festiwal Filmowy 3Kino) Nagroda dla najlepszego debiutu
2020
Ojai (Ojai Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego
2020
2020
2020
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Wyróżnienie za "pełen pasji obraz walki o człowieczeństwo"
2020
Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera") Nagroda "Rising Star" dla najlepszego aktorskiego debiutu w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych, nagrodę otrzymał/a
Zofia Domalik
2020
Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera") Nagroda dla najlepszej aktorki w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych
za "zniewalający portret opuszczonego dziecka, samotnie walczącego o połączenie z matką, co okazuje się tragicznym rozczarowaniem, oraz za jej zdolność do prowadzenia nas przez cały film, gdzie olśniewa doskonałym występem, pokazując stoicką determinację bohaterki i jej niezwykły hart ducha, dający nadzieję na lepsze", nagrodę otrzymał/a
Zofia Domalik
2020
Dhaka (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda dla najlepszego filmu konkursu "Women Filmmakers"
2020
Dhaka (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda za reżyserię
w konkursie "Women Filmmakers", nagrodę otrzymał/a
Małgorzata Imielska
2020
Bombaj (Mumbai Shorts International Film Festival) Honorowe Wyróżnienie Jury
2020
Bolpur (Tagore International Film Festival) Nagroda w kategorii: Film dokumentalny w październikowej edycji festiwalu
2019
Warszawa (Warszawski Festiwal Filmowy) Nagroda Publiczności
2019
Warszawa (Warszawski Festiwal Filmowy) Wyróżnienie w Konkursie 1-2
2019
Ostrów Wielkopolski (Grand Prix Komeda. Festiwal Filmowy im. Krzysztofa Komedy) Nagroda Publiczności
2019
Łódź (Forum Kina Europejskiego "Cinergia") Wyróżnienie za "podjęcie trudnego tematu w sposób delikatny i bezpretensjonalny. Za empatię w stosunku do bohaterów"
2019
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za debiut aktorski, nagrodę otrzymał/a
Zofia Domalik
2019
Creteil (Femmes Film Festival) Nagroda Publiczności
2019
Ałmaty (Międzynarodowy Festiwal Filmów Studenckich i Debiutów Filmowych "Bastau") Wyróżnienie Specjalne
2018
Zakopane (Przegląd Filmów o Sztuce) Nagroda Specjalna SFP
2018
Toronto (Festiwal Polskich Filmów "Ekran") Nagroda dla najlepszego filmu
2018
Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce) Nagroda Specjalna Jury
2018
Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce) Nagroda Specjalna Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Festiwalu
za "mistrzowską reżyserię filmu fabularnego", nagrodę otrzymał/a
Magdalena Łazarkiewicz
2016
Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera") Nagroda Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych
2015
Wrocław (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Nowe Horyzonty"; do roku 2010 "Era Nowe Horyzonty") Nagroda dla najlepszego filmu w konkursie "Powiększenie"
2015
Szanghaj (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Grand Prix
2015
Sao Paulo (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Mostra") Wyróżnienie Specjalne w sekcji: New Directors Competition
2015
Praga (International Human Rights Documentary Film Festival "One World") Nagroda Jury Czeskiego Radia uzasadnienie: "Film pozwala wniknąć w świat wewnętrzny i sposób odbierania dźwięków dziewczyny ze znacznym upośledzeniem słuchu. W tym filmie rola dźwięku jest tak samo ważna jak obrazu, a może i ważniejsza. Muzyka wykorzystana w filmie subtelnie podkreśla równoległe światy głównej bohaterki, Denisy"
2015
Perm (Międzynarodowy Festiwal Filmu Dokumentalnego "Flahertiana") Grand Prix "Wielki Złoty Nanuk"
2015
Olsztyn (Festiwal Filmowy "Bluebox") Nagroda "Whitebox" za efekty dźwiękowe
2015
Nowy Jork (The New York Polish Film Festival) Nagroda im. Elżbiety Czyżewskiej dla najlepszego aktora, nagrodę otrzymał/a
Andrzej Chyra
2015
Moskwa (Festiwal Filmów Polskich "Wisła") Nagroda Publiczności
2015
Monachium (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych "DOK.fest") Wyróżnienie w Konkursie Filmów Zagranicznych
2015
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Wyróżnienie
2015
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Złote Grono w Konkursie Filmów Dokumentalnych
2015
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski; do roku 2000 Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Nagroda za zdjęcia
nazwa nagrody: Nagroda Stowarzyszenia Twórców Obrazu Filmu Fabularnego za najlepsze zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Armand Urbaniak
2015
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski; do roku 2000 Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Nagroda za zdjęcia
nazwa nagrody: Nagroda Stowarzyszenia Twórców Obrazu Filmu Fabularnego za najlepsze zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Aleksander Duraj
2015
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Międzynarodowy Konkurs Dokumentalny) Srebrny Róg dla najlepszego pełnometrażowego filmu dokumentalnego uzasadnienie: "Problem mniejszości w obrębie mniejszości został przedstawiony w bardzo świeży i zabawny sposób, dzięki czemu film zyskuje na swoim uniwersalnym wymiarze. Widz nie pozostaje obojętnym wobec niezachwianej ambicji i radości życia Denisy. Należy zwrócić szczególną uwagę na zdjęcia i montaż, które sprawiają, że film ten polecamy zwłaszcza młodej widowni"
2015
Koszalin (w latach 2003-2004 Kołobrzeg) (Europejski Festiwal Filmowy "Integracja Ty i Ja") "Motyl" za najlepszy film dokumentalny
2015
Elbląg (Festiwal Polskich Seriali Telewizyjnych) Nagroda Specjalna Jury
za "stworzenie dramatycznej i poruszającej postaci ofiary przemocy", nagrodę otrzymał/a
Monika Kwiatkowska
2015
Deutscher Kamerapreis Nagroda w kategorii: Film dokumentalny, nagrodę otrzymał/a
Aleksander Duraj
2015
Deutscher Kamerapreis Nagroda za montaż filmu pełnometrażowego, nagrodę otrzymał/a
Thomas Ernst
2015
Deutscher Kamerapreis Nagroda za montaż filmu pełnometrażowego, nagrodę otrzymał/a
Hansjörg Weissbrich
2015
China Golden Rooster & Hundred Flowers Film Festival Nagroda za najlepszą pierwszoplanową rolę męską, nagrodę otrzymał/a
Andrzej Chyra
2015
Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce) Nagroda Specjalna Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Festiwalu
2015
Buenos Aires (Festiwal Filmów Polskich "BAP CINE") Wyróżnienie Specjalne, nagrodę otrzymał/a
Andrzej Chyra
2013
Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych "Tranzyt") Wyróżnienie w kategorii: Najlepszy Dokument Długometrażowy powyżej 45 minut za "pasję, która uwalnia jednocześnie nie będąc wymówką dla wartości artystycznej. Za osobowości bohaterów, naturalne aktorstwo i przekonanie, żeby nie odpuszczać"
2013
2012
Wrocław (Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa) "Złoty Szczeniak" za drugoplanową kreację aktorską męską
za "wyrazistość i wiarygodność, za widoczną pasję i niezapomniany portret funkcjonariusza SB. Za rolę, w której strach przeradza się w agresję na granicy szaleństwa", nagrodę otrzymał/a
Piotr Głowacki
2012
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Nagroda Specjalna Jury, nagrodę otrzymał/a
Piotr Głowacki
2012
Prix Italia w kategorii: serial telewizyjny
2012
2012
Hugo Television Awards Złoty Hugo w kategorii: Dramatic series
2012
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Złoty Klakier (nagroda Radia Gdańsk dla najdłużej oklaskiwanego filmu)
2012
Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce) Nagroda Specjalna Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Festiwalu za "szczególne wartości uniwersalne"
2012
Berlin ("Prix Europa") Wyróżnienie Specjalne
2010
Wrocław (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Nowe Horyzonty"; do roku 2010 "Era Nowe Horyzonty") Wrocławska Nagroda Filmowa w konkursie "Nowe Kino Polskie", nagrodę otrzymał/a
Przemysław Wojcieszek
2010
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za debiut aktorski, nagrodę otrzymał/a
Joanna Orleańska
2010
Ińsko (Ińskie Lato Filmowe) "Złota Rybka"
dla najlepszego filmu polskiego, nagrodę otrzymał/a
Przemysław Wojcieszek
2010
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za drugoplanową rolę męską, nagrodę otrzymał/a
Janusz Chabior
2007
Lubomierz (Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych) Brązowy Granat
2006
Werona (Międzynarodowy Festiwal Filmów o Miłości) Nagroda Jury Młodzieżowego
2006
Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry") Nagroda za oryginalny polski tekst dramatyczny, nagrodę otrzymał/a
Krzysztof Bizio
2006
Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry") Wyróżnienie aktorskie, nagrodę otrzymał/a
Lech Łotocki
2006
Nowy Jork (The New York Polish Film Festival) Nagroda "Ponad Granicami" im. Krzysztofa Kieślowskiego
2006
Nagroda Circom Regional (Stowarzyszenie Europejskich Telewizji Regionalnych) Wyróżnienie w kategorii: programy dokumentalne
2006
2005
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") "Jańcio Wodnik" za największe odkrycie festiwalu, nagrodę otrzymał/a
Dariusz Majchrzak
2005
Przegląd i Konkurs Twórczości Telewizyjnej Ośrodków Regionalnych TVP Nagroda
2005
Łódź (Festiwal Mediów "Człowiek w zagrożeniu") Nagroda im. Aleksandra Kamińskiego
2005
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Festiwali i Przeglądów Filmu Polskiego za Granicą
2005
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Prezydenta miasta Warszawy "za wrażliwość społeczną"
2004
Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry") Nagroda aktorska, nagrodę otrzymał/a
Maria Peszek
2004
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Prezydenta Gdyni
za debiut aktorski, nagrodę otrzymał/a
Przemysław Bluszcz
2004
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Przemysław Wojcieszek
2002
Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry") Nagroda im. Stefana Treugutta dla twórcy Teatru Tv, nagrodę otrzymał/a
Waldemar Krzystek
2002
Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry") Nagroda za scenografię, nagrodę otrzymał/a
Barbara Kędzierska
2001
Lubomierz (Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych) Złoty Sierp dla najlepszego serialu komediowego
2000
Katowice (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej "Interpretacje") Nagroda za reżyserię spektaklu Teatru Telewizji, nagrodę otrzymał/a
Jarosław Żamojda
1999
konkurs Teatru Telewizji na utwór dramatyczny
II nagroda, nagrodę otrzymał/a
Olga Tokarczuk
1997
Kielce (Festiwal Form Dokumentalnych "Nurt") Wyróżnienie
1997