Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Jan Budkiewicz

 
zwiń

 • 1934. 05. 19
  Data urodzenia
  Warszawa
 • 1956
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Wydział Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego
 • 1963
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Wydział Reżyserii PWSTiF w Łodzi; dyplom 1966
 • 2022. 08. 02
  Data śmierci
  Warszawa; pochowany na Cmentarzu Parafialnym w Radości przy ul. Izbickiej

Reżyser. Debiutował jako reżyser filmów dokumentalnych w roku 1965, jako reżyser filmów fabularnych w 1971. W latach 1956-58 publicysta i krytyk filmowy. Współinicjator, następnie przewodniczący pierwszego w Polsce DKF "Po prostu", pierwszy przewodniczący PF DKF. W 1981 (26. 02) na I Krajowym Zjeździe Pracowników Filmów zrzeszonych w Federacyjnym Związku Zawodowym Pracowników Kultury i Sztuki powołany na przewodniczącego Krajowej Rady. W 1983 roku został członkiem Rady Krajowej Patriotycznego Ruchu Odrodzenia Narodowego. W latach 1987-89 członek Komitetu Kinematografii. W latach 1993-97 poseł na Sejm z ramienia SLD w latach 1998-2002 radny Warszawy.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Nagrody indywidualne
schowaj

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2022.08.25 00:31:45
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman