Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Stanisław Zawiśliński

Stanisław Zawiśliński

 
zwiń

 • 1953. 10. 16
  Data urodzenia
  Gdańsk
 • 2006
  Nagroda
  Warszawska Premiera Literacka (nagroda za najlepszą premierę ksiązkową w kwietniu) za biografię "Kieślowski. Ważne, żeby iść"
 • 2008
  Nagroda
  Nagroda PISF w kategorii: Książka o filmie za cykl książek biograficznych o Krzysztofie Kieślowskim
 • 2014
  Nagroda
  Nagroda "Złoty Ekslibris" Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego za najlepszą książkę o Łodzi; za album "Fabryka snów"

Dziennikarz, pisarz, reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1994 -2022 redaktor naczelny wydawnictwa "Skorpion" specjalizującego się w publikacjach o tematyce filmowej. Autor, współautor, redaktor oraz wydawca licznych książek oraz wystaw biograficznych o ludziach polskiego kina (m.in. o Jerzy Kawalerowiczu, Krzysztofie Kieślowskim, Agnieszcze Holland, Allanie Starskim i Jerzym Hoffmanie). Członek Polskiej Akademii Filmowej.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Nagrody indywidualne
schowaj

 • 2010
  Warszawa (Festiwal Filmowy i Artystyczny "Lato Filmów") Nagroda Specjalna Jury w kategorii: najlepszy scenariusz filmu krótkometrażowego
2024.03.03 06:04:19
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.