Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Wiesław Paluch

 

 • 1966. 01. 01
  Data urodzenia
  Biłgoraj

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Nagrody indywidualne
schowaj

 • 2011
  Warszawa (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Żydowskie Motywy") "Srebrny Feniks" za film dokumentalny
 • 2011
  Warszawa (Międzynarodowy Festiwal Filmów Historycznych i Wojskowych) "Srebrna Szabla" w kategorii filmu dokumentalnego za "ponadczasowość przesłania o możliwie normalnym życiu nawet w najtrudniejszych czasach"
 • 2011
  Kielce (Festiwal Form Dokumentalnych "Nurt") Nagroda Organizatorów Festiwalu uzasadnienie jury: "W oparciu o konkretny los fotografa czasu wojennego, Edwarda Buczka film zyskuje walor uniwersalny, pokazując cel fotografii a więc i kina, którym jest zatrzymanie obrazu świata"
 • 2004
  Słupca k. Konina (Przegląd Filmowy "Prowincjonalia") Nagroda Burmistrza Słupcy
 • 2004
  Słupca k. Konina (Przegląd Filmowy "Prowincjonalia") nagroda dziennikarzy
 • 2004
  Słupca k. Konina (Przegląd Filmowy "Prowincjonalia") Złoty Jańcio (nagroda główna)
 • 2003
  Toruń (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Tofifest") Grand Prix
 • 2003
  Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Off Cinema") "Srebrny Zamek" za "nostalgiczną opowieść o historii pokolenia"
 • 2003
  Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za scenariusz ex equo z Zabou Breitmanem i Jean-Claude Deretem za film "Piękne wspomnienia"; uzasadnienie werdyktu: "oba scenariusze w odpowiednich rzecz jasna proporcjach i przy różnicach, które je dzielą, stanowią solidna bazę dla pokazania ciekawych i niebanalnych historii o ludziach i miejscu, w którym dzieją się ich dramaty"
 • 2003
  Jelenia Góra (Festiwal Niezależnych Filmów Komediowych "Barejada") "Miś Barejady"
 • 2003
  Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Wyróżnienie w Konkursie Kina Niezależnego za "umiejętne przedstawienie losów grupy przyjaciół na tle historii oraz ciepły i prawdziwy obraz polskiej prowincji"
 • 2000
  Kraków (Międzynarodowy Festiwal Filmów Undergroundowych) III Nagroda

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2021.06.24 00:49:19
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency