Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Krystyna Sznerr-Mierzejewska

Również jako: Krystyna Sznerr, Krystyna Mierzejewska

Krystyna Sznerr-Mierzejewska - galeria
Fot. Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie

 
zwiń

 • 1923. 09. 23
  Data urodzenia
  Warszawa
 • 1945
  Debiut teatralny
  rola Katarzyny w "Królu włóczęgów" Frimla w Satrym Teatrze w Krakowie
 • 1946
  Egzamin eksternistyczny
  aktorski
 • 1968
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Wydział Reżyserski PWST w Warszawie; dyplom 1970
 • 1994. 07. 01
  Data śmierci
  Warszawa; pochowana na Starych Powązkach

Śpiewaczka, aktorka, reżyser. W czasie wojny należała do Szarych Szeregów. Po powstaniu warszawskim znalazła się w Krakowie. W 1945 została słuchaczką Studia Starego Teatru, uczestniczyła w Warsztacie Filmowym Młodych, rozpoczęła studia filozoficzne na UJ. W sezonie 1945/46 była w zespole Starego Teatru, a w sezonie 1946/47 weszła w skład zespołu absolwentów Studia pod nazwą Teatr 17, który prezentował swe przedstawienia w wielu miejscowościach kraju. W tym czasie brała też lekcje śpiewu operowego. W latach 1947-54 odnosiła sukcesy na scenie Teatru Nowego w Warszawie w repertuarze operetkowym i komediowym. W 1952 uzyskała dyplom na wydziale filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1955-57 śpiewała w warszawskiej Operze i na koncertach, nagrywała płyty. W sezonie 1958/59 została zaangażowana do Operetki w Łodzi, w sezonie 1961/62 była w zespole Teatru Buffo "Syrena" w Warszawie, w sezonie 1963/64 w Teatrze im. Fredry w Gnieźnie. W sezonie 1967/68 była etatowym reżyserem sceny gnieźnieńskiej. Gościnnie reżyserował zarówno na scenach dramatycznych, jak i muzycznych w wielu miastach Polski. W latach 1971-78 była etatowym reżyserem Teatru Komedia w Warszawie. Współpracowała z Teatrem Tv, w Polskim Radiu realizowała audycje poetyckie i adaptacje powieści.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

Krystyna Sznerr-Mierzejewska w internecie
schowaj

2021.08.07 00:35:05
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych