Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Maria Seweryn

Maria Seweryn - galeria

 
zwiń

 • 1975. 03. 25
  Data urodzenia
  Warszawa
 • 1994
  Nagroda
  Nagroda im. Zbigniewa Cybulskiego
 • 1994
  Nagroda
  nagroda w plebiscycie Radia "Zet" za najlepszy debiut aktorskiostatnich pięciu lat
 • 1998
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Akademia Teatralna w Warszawie
 • 2001
  Nagroda
  III miejsce w plebiscycie publiczności na najlepszą aktorkę Spotkań, za rolę w "Opowiadaniach zebranych" na XL Rzeszowskich Spotkaniach Teatralnych
 • 2002
  Nagroda
  nagroda za rolę Nadii w "Polaroidach" Ravenhilla w Teatrze Współczesnym w Szczecinie na II Festiwalu Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość przedstawiona" w Zabrzu
 • 2002
  Nagroda
  wyróżnienie za rolę Lisy Morison w spektaklu "Opowiadania zebrane" Donalda Marguliesa na XLII Kaliskich Spotkaniach Teatralnych
 • 2014
  tytuł "Młodego Lidera" przyznany przez Kapitułę Konkursu "Teraz Polska"

Aktorka. W latach 1998-99 występowała w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Występowała także w teatrach warszawskich: Rozmaitości (1999), Rampa (2000), Komedii, Polonii (od 2005) oraz Współczesnym w Szczecinie (2002-03), Polskim w Bielsku-Białej (2002), im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie (2003), Miejskim w Gdyni (2005). Od roku 2010 dyrektor artystyczny Och-Teatru w Warszawie.

Córka aktorów Krystyny Jandy i Andrzeja Seweryna, przyrodnia siostra operatora Yann-Baptiste Seweryna i aktora Maximiliena Seweryna oraz operatora i realizatora światła Adama Kłosińskiego i muzyka Andrzeja Kłosińskiego.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Nagrody indywidualne
schowaj

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2023.05.28 00:17:49
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.