Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Stanisław Belski

 

 • 1900. 08. 23
  Data urodzenia
  Warszawa
 • 1960. 06. 03
  Data śmierci
  Londyn

Pseud. Nałęcz. Występował na scenie od ok. 1924 r., początkowo pod pseudonimem Nałęcz. Występował w teatrach warszawskich. Współpracował też z radiem i występował w filmie. Wybuch wojny zastał go we Lwowie i tam występował do 1941 r. w Polskim Teatrze Miniatur. Następnie znalazł się w Rosji i stamtąd z armią polską przeszedł przez Persję, Palestynę, Egipt do Włoch. Należał wówczas do zespołu T. Dramatycznego II Korpusu, w którym grał i reżyserował. Później znalazł się w Anglii i tu organizował polskie przedstawienia teatralne, a także współpracował z polskim Teatrem Aktora w Londynie.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 1946
  Film fabularny
  Obsada aktorska (sprzedawca na plaży w Palestynie; nie występuje w napisach)
 • 1933
  Film fabularny
  Obsada aktorska (Rozenmann, właściciel składu mebli w Płocku; nie występuje w napisach)
 • 1933
  Film fabularny
  Obsada aktorska (jegomość z cukierni)
 • Asystent reżysera
  schowaj

 • 1938
  Film fabularny
  Asystent reżysera
2019.12.14 02:22:18
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego