Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Stanisław Śliskowski

Również jako: Stanisław Śliskowski-Śliski

Stanisław Śliskowski

 
zwiń

 • 1935. 07. 03
  Data urodzenia
  Łódź
 • 1960
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Wydział Operatorski PWSTiF w Łodzi; dyplom 1985
 • 2003
  Nagroda
  "Złota Rybka" dla duetu reżysersko-operatorskiego (wspólnie z Jadwigą Żukowską) za całokształt twórczości filmowej na XXX Ińskim Lecie Filmowym
 • 2018
  Nagroda
  Nagroda Stowarzyszenia Filmowców Polskich za wybitne osiągnięcia artystyczne
 • 2019
  Odznaczenie
  Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis"
 • 2021. 01. 15
  Data śmierci
  Łódź

Operator filmowy. Wieloletni wykładowca Wydziału Operatorskiego PWSFTviT w Łodzi. Członek Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych (PSC).

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Nagrody indywidualne
schowaj

 • 1989
  Nagroda Szefa Kinematografii (Przewodniczącego Komitetu Kinematografii) za twórczość filmową w dziedzinie filmu dokumentalnego za zdjęcia
 • 1989
  Nagroda Szefa Kinematografii (Przewodniczącego Komitetu Kinematografii) za twórczość filmową w dziedzinie filmu dokumentalnego za zdjęcia
 • 1988
  Zakopane (Przegląd Filmów o Sztuce) Wyróżnienie za zdjęcia
 • 1966
  Kraków (Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Nagroda Przewodniczącego PRN Krakowa "Srebrny Lajkonik" (do 1964 "Złoty Smok Wawelski") za "szczególnie trafne ujęcie istotnego problemu pedagogicznego i wysokie walory poznawcze"
 • 1963
  Kraków (Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych) II Nagroda "Srebrny Smok Wawelski" w kategorii innych form filmowych

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2022.04.24 00:42:42
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor