Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Józef Prutkowski

 
zwiń

 • 1915. 01. 18
  Data urodzenia
  Arad, obecnie Rumunia
 • 1965
  Odznaczenie
  Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski
 • 1975
  Odznaczenie
  Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski
 • 1981. 02. 06
  Data śmierci
  Warszawa; pochowany na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach

Właściwie: Józef Nacht.
Poeta, satyryk, kierownik artystyczny teatru. Debiutował na łamach prasy literackiej w 1933. W okresie wojny początkowo był aktorem i autorem tekstów w Teatrze Poezji i Satyry we Lwowie, następnie przebywał w obozie pracy w Ulinowsku. Od 1944 był w wojsku polskim, kierował zespołami artystycznymi organizowanymi przy armii. Po wojnie początkowo był redaktorem naczelnym tygodnika satyrycznego "Kocynder" w Katowicach, od 1949 działał w Warszawie: m. in. do 1953 kierował działem satyrycznym "Trybuny Wolności", przez wiele lat współpracował z Teatrem Syrena jako autor tekstów i wykonawca, sprawował kierownictwo artystyczne Estrady Domu Wojska Polskiego, współpracował z PR i wieloma czasopismami. Był autorem wierszy, utworów estradowych, rewiowych i słuchowisk radiowych.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 1977
  Film fabularny
  Obsada aktorska (Stefan Kamiński)
 • 1971
  Film fabularny
  Obsada aktorska (występuje w roli samego siebie; nie występuje w napisach)
 • Dialogi
  schowaj

 • 1965
  Film fabularny
  Dialogi

Pierwowzory i ekranizowane sztuki
schowaj

2020.05.20 01:44:32
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency