Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Żelisława Malska

Żelisława Malska

 
zwiń

 • 1924. 07. 13
  Data urodzenia
  Toruń
 • 1955
  Egzamin eksternistyczny
 • 1995. 08. 22
  Data śmierci
  Łódź; pochowana na Cmentarzu Parafialnym na Służewie przy ul. Wałbrzyskiej w Warszawie

Aktorka. W czasie okupacji była od 1943 słuchaczką konspiracyjnego studia teatralnego w Wilnie, a po wojnie studia aktorskiego, prowadzonego przez Wilama Horzycę w Toruniu. W latach 1947-49 była w zespole toruńskiego Teatru Lalki i Aktora Baj Pomorski, podjęła też studia filozoficzne na UMK w Toruniu. W 1950 była recytatorką bydgoskiego ARTOS-u. W latach 1950-54 występowała w Teatrze Lalek Arlekin w Łodzi, w latach 1954-58 była aktorką Teatru Ziemi Łódzkiej, a w latach 1958-64 Teatru Polskiego w Bydgoszczy. W sezonie 1962/63 grała w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie. W latach 1965-79 była zaangażowana w łódzkim Teatrze im. Jaracza.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

2021.11.24 00:50:42
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego