Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Zbigniew Ostoja-Zagórski

Również jako: Zbigniew Zagórski

 

  • 1927. 07. 10
    Data urodzenia
    Czortków
  • 1993. 11. 04
    Data śmierci

Scenograf związany z Wytwórnią Filmów Fabularnych we Wrocławiu.
Syn Wilhelma Ostoja-Zagórskiego, oficera IX Pułku Ułanów Małopolskich i Stefanii z d. Zawadzkiej. Przez pierwsze lata mieszkał z rodziną we Lwowie. W czasie II wojny światowej wraz z rodziną deportowany w głąb ZSRR. Po ucieczce z Rosji przedostał się na zachód i walczył w II Korpusie Polskim, między innymi pod Bolonią. Po wojnie wrócił do Polski i w 1951 roku został aresztowany. We wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych pracował od początku jej istnienia do końca swojej działalności zawodowej.
Oprócz zawodu, pasją Zbigniewa Ostoja-Zagórskiego były góry. Zaraz po wojnie zaangażował się w organizację ruchu turystycznego na Dolnym Śląsku. Był przewodnikiem sudeckim. W górach, w Kotlinie Kłodzkiej, spędził ostatnie lata swego życia, w letnim domku, który - jak mawiał - był "ostatnim projektem scenograficznym Jego życia".

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2023.03.01 00:59:37
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor