1996
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za drugoplanową rolę kobiecą, nagrodę otrzymał/a
Beata Tyszkiewicz
1992
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Srebrne Grono
1992
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Przewodniczącego Komitetu ds. Radia i Telewizji
1992
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za scenariusz, nagrodę otrzymał/a
Stanisław Tym
1990
Nagroda Szefa Kinematografii (Przewodniczącego Komitetu Kinematografii) za twórczość filmową w dziedzinie filmu fabularnego, nagrodę otrzymał/a
Mirosław Bork
1989
San Sebastian (MFF) nagroda za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Mirosław Bork
1989
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda Dziennikarzy
nagroda im. Wojciecha Wiszniewskiego; dla najciekawiej zapowiadającej się indywidualności twórczej, nagrodę otrzymał/a
Alina Skiba-Zduń
1989
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za debiut reżyserski
wyróżnienie za debiut kinowy, nagrodę otrzymał/a
Mirosław Bork
1989
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za debiut reżyserski
za debiut telewizyjny, nagrodę otrzymał/a
Alina Skiba-Zduń
1989
Gdańsk (Młode Kino Polskie) nagroda w kategorii filmów fabularnych
1987
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Nagroda za scenariusz, nagrodę otrzymał/a
Jan Purzycki
1987
Gdańsk - Gdynia - Sopot (Festiwal Filmowy "Ludzie i Morze") Brązowy Żagiel, nagrodę otrzymał/a
Jerzy Passendorfer
1986
1986
Nagroda Artystyczna Młodych im. Stanisława Wyspiańskiego
II stopnia, nagrodę otrzymał/a
Jan Kidawa-Błoński
1986
Nagroda Szefa Kinematografii (Przewodniczącego Komitetu Kinematografii) za twórczość filmową w dziedzinie filmu fabularnego
za rok 1985; nazwa nagrody: Nagroda Kinematografii za najwybitniejsze osiągnięcia programowe w dziedzinie filmu, nagrodę otrzymał/a
Jan Kidawa-Błoński
1986
Gdańsk (Młode Kino Polskie) nagroda w kategorii filmów fabularnych
II nagroda, nagrodę otrzymał/a
Jan Kidawa-Błoński
1985
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Złote Grono
za debiutancji film wyróżniający się oryginalnością środków wyrazu i nowym spojrzeniem na temat robotniczy, nagrodę otrzymał/a
Jan Kidawa-Błoński
1985
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda ZSMP nagroda ZW ZSMP w Słupsku dla najlepszego filmu w słupskiej edycji Koszalińskich Spotkań Filmowych
1984
Złota Kaczka (przyznawana przez pismo "Film")
w kategorii: najlepszy film polski; za rok 1983, nagrodę otrzymał/a
Sylwester Chęciński
1984
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) nagroda Przedsiębiorstwa Dystrybucji Filmów
1983
1978
Złota Kamera (przyznawana przez pismo "Film") w kategorii: najlepszy film o tematyce współczesnej; za trylogię: "Sami swoi", "Nie ma mocnych", "Kochaj albo rzuć"; przyznana za rok 1977; nazwa nagrody: Nagroda "Filmu"
1978
Złota Kamera (przyznawana przez pismo "Film") w kategorii: najlepszy film o tematyce współczesnej; za trylogię: "Sami swoi", "Nie ma mocnych", "Kochaj albo rzuć"; przyznana za rok 1977; nazwa nagrody: Nagroda "Filmu"
1977
Złota Kamera (przyznawana przez pismo "Film") w kategorii: najlepszy film o tematyce współczesnej; przyznana za rok 1976; nazwa nagrody: Nagroda "Filmu"
1977
Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Główna "Srebrne Lwy Gdańskie"
1976
Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Główna "Srebrne Lwy Gdańskie"
1976
Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Publiczności
1976
Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za muzykę, nagrodę otrzymał/a
Piotr Figiel
1975
Nagroda Koła Młodych SFP za nowelę filmową, nagrodę otrzymał/a
Marek Piwowski
1975
1975
Medal Komisji Edukacji Narodowej
za walory wychowawcze serialu, nagrodę otrzymał/a
Andrzej Mularczyk
1975
Medal Komisji Edukacji Narodowej
za walory wychowawcze serialu, nagrodę otrzymał/a
Wiesław Gołas
1975
Medal Komisji Edukacji Narodowej
za walory wychowawcze serialu, nagrodę otrzymał/a
Sylwester Chęciński
1975
Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za scenariusz
w kategorii filmu telewizyjnego, nagrodę otrzymał/a
Zbigniew Kubikowski
1975
Belgrad (MFF "FEST") nagroda Domu Kultury Karadzicz, nagrodę otrzymał/a
Bożena Fedorczyk
1975
Belgrad (MFF "FEST") nagroda Domu Kultury Karadzicz, nagrodę otrzymał/a
Grażyna Michalska
1974
Nagroda "Laur Młodej Twarzy" (RW FSZMP)
1974
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Nagroda za pierwszoplanową rolę męską, nagrodę otrzymał/a
Wacław Kowalski
1974
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Złote Grono
1974
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda Publiczności nazwa festiwalu: II Międzynarodowe Spotkania Filmowe "Młodzi i film"
1974
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Sylwester Chęciński
1974
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za rolę męską
nagroda redakcji "Panoramy Północy"; nazwa festiwalu: II Międzynarodowe Spotkania Filmowe "Młodzi i film", nagrodę otrzymał/a
Wacław Kowalski
1974
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za scenariusz, nagrodę otrzymał/a
Andrzej Mularczyk
1974
Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Publiczności
1973
Teheran (MFF dla Dzieci) Złota Statuetka
1973
Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!") Złote Koziołki 3 Ogólnopolski Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży (9-19.05)
1973
Moskwa (MFF) Srebrny Medal w Konkursie Filmów dla Dzieci
1973
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Nagroda Publiczności, nagrodę otrzymał/a
Jan Batory
1973
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Nagroda Specjalna Jury za "artystyczną jedność walorów poetyckich i moralno-wychowawczych"
1973
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Nagroda Specjalna Jury za "artystyczną jedność walorów poetyckich i moralno-wychowawczych"
1973
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda Publiczności nazwa festiwalu: I Międzynarodowe Spotkania Filmowe "Młodzież na ekranie"
1973
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za rolę kobiecą
nazwa festiwalu: I Międzynarodowe Spotkania Filmowe "Młodzież na ekranie", nagrodę otrzymał/a
Halina Golanko
1973
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za rolę kobiecą
nazwa festiwalu: I Międzynarodowe Spotkania Filmowe "Młodzież na ekranie", nagrodę otrzymał/a
Maria Kowalik
1973
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Wyróżnienie za podjęcie tematu dojrzewającej młodzieży; nazwa festiwalu: I Międzynarodowe Spotkania Filmowe "Młodzież na ekranie"
1972
Nagroda Prezesa Rady Ministrów za twórczość dla dzieci, nagrodę otrzymał/a
Janusz Nasfeter
1972
Nagroda Prezesa Rady Ministrów za twórczość dla dzieci, nagrodę otrzymał/a
Janusz Nasfeter
1972
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Nagroda za drugoplanową rolę męską, nagrodę otrzymał/a
Józef Nalberczak
1972
1971
Teheran (MFF dla Dzieci) nagroda specjalna jury
1971
Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!") Poznańskie Koziołki dla najlepszego filmu aktorskiego Złote; 2 Ogólnopolski Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży (25-28.02)
1971
1971
Moskwa (MFF) nagroda jury dziecięcego w Konkursie Filmów dla Dzieci
1971
Moskwa (MFF) Srebrny Medal w Konkursie Filmów dla Dzieci
1971
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Nagroda Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Świebodzińskiej
za "walory poetyckie", nagrodę otrzymał/a
Sylwester Chęciński
1971
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Nagroda za scenariusz, nagrodę otrzymał/a
Janusz Nasfeter
1971
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Nagroda za scenariusz, nagrodę otrzymał/a
Teresa Nasfeter
1970
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Nagroda za pierwszoplanową rolę męską
nagroda przyznana także za "całokształt wybitnej pracy aktorskiej w odtwarzaniu wielu ról drugoplanowych", nagrodę otrzymał/a
Tadeusz Kalinowski
1968
Phnom Penh (MFF) Złota Apsara, nagrodę otrzymał/a
Bruno O'Ya
1965