Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Pola Raksa

Pola Raksa - galeria

 
zwiń

 • 1941. 04. 14
  Data urodzenia
  Lida; dzisiejsza Białoruś
 • 1964
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Wydział Aktorski PWSTiF w Łodzi
 • 1964. 03. 06
  Debiut teatralny
 • 1965
  Nagroda
  nagroda indywidualna za rolę Julii w przedstawieniu "Romeo i Julia" Shakespeare'a w Teatrze Powszechnym w Łodzi podczas II Telewizyjnego Festiwalu Teatrów Dramatycznych
 • 1967
  Nagroda
  Srebrna Maska
 • 1969
  Nagroda
  "Srebrna Maska" w plebiscycie "Expressu Wieczornego"
 • 1970
  Nagroda
  Srebrna Maska
 • 1974
  Odznaczenie
  Złoty Krzyż Zasługi
 • 1979
  Odznaczenie
  odznaka "Zasłużony Działacz Kultury"

Aktorka. W latach 1959-60 studiowała filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim. W latach 1964-68 była aktorką łódzkiego Teatru Powszechnego, w latach 1968-86 występowała w warszawskim Teatrze Współczesnym.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Nagrody indywidualne
schowaj

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2022.11.28 00:48:56
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman