Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Barbara Stępniakówna

Barbara Stępniakówna

 
zwiń

 • 1923. 11. 22
  Data urodzenia
  Warszawa
 • 1946
  Egzamin eksternistyczny
  po ukończeniu kursu w Miejskiej Szkole Dramatycznej J. Strachockiego w Warszawie
 • 1994. 03. 14
  Data śmierci
  Warszawa; pochowana na Cmentarzu Bródnowskim

Aktorka. W latach 1946-48 występowała w Miejskich Teatrach Dramatycznych w Warszawie. W 1949 krótko występowała w Teatrze Wojska Polskiego w Łodzi. W tym samym roku powróciła do Warszawy i stale już występowała na scenach stołecznych: w latach 1949-51 w Ludowym Teatrze Muzycznym, w latach 1951-58 w Teatrze Powszechnym. W latach 1958-61 była zaangażowana w Teatrze Klasycznym, w latach 1961-63 występowała w Teatrze Syrena. W sezonie 1964/65 została zaangażowana do zespołu Teatru Komedia i pozostała w nim do zamknięcia sceny w 1990. Stale współpracowała z Polskim Radiem.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

2020.02.17 00:46:47
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski