Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Maciej Pawlicki

 
zwiń

 • 1959. 01. 07
  Data urodzenia
  Łódź
 • 2019
  Nagroda
  "Drzwi do Wolności" na XI Festiwalu Filmowym "Niepokorni Niezłomni Wyklęci" w Gdyni za "zrealizowane marzenie o wielkim polskim filmie historycznym"

Dziennikarz, reżyser i producent telewizyjny. W swojej karierze pełnił m.in. funkcje redaktora naczelnego miesięcznika "Film" oraz dyrektora Programu 1 TVP. Właściciel firmy producenckiej Picaresque.

Syn aktorki Barbary Rachwalskiej, brat reżysera filmów dokumentalnych i operatora Tadeusza Pawlickiego, ojciec aktorki Moniki Pawlickiej oraz Kamila i Klary Pawlickich.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Nagrody indywidualne
schowaj

 • 2016
  Warszawa (Festiwal Polonijny "Losy Polaków") III Nagroda Specjalna "1050-lecie Chrztu Polski i Światowe Dni Mlodzieży"
 • 2016
  Niepokalanów (Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów) II Nagroda w kategorii dokumentów fabularyzowanych
 • 2015
  Warszawa (Festiwal Filmów Dokumentalnych "Kino z duszą") II Nagroda
 • 2015
  Gdynia (Ogólnopolski Festiwal Filmowy "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci") Nagroda im. Janusza Krupskiego
 • 2010
  Niepokalanów (Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów) I Nagroda w kategorii: film dokumentalny za "ukazanie straszliwych konsekwencji jakie ponosiły polskie rodziny ratujące Żydów przed zagładą z rąk niemieckich zbrodniarzy"

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2021.04.13 01:25:07
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego