Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Andrzej Barszczyński

 
zwiń

 • 1941. 03. 26
  Data urodzenia
  Warszawa
 • 1965
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Wydział Operatorski PWSTiF w Łodzi; dyplom 1976

Operator. W latach 1978-79, jako stypendysta Fulbrighta, studiował na wydziale reżyserii Amerykańskiego Instytutu Filmowego w Los Angeles. Przez wiele lat pracował w telewizji gdzie zrealizował zdjęcia do ponad 100 krótkometrażowych filmów dokumentalnych i reportaży. Członek Polskiej Akademii Filmowej.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Nagrody indywidualne
schowaj

 • 1992
  Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!") Nagroda Jury Dziecięcego "Marcinek" wyróżnienie "Marcinek"; 12 Festiwal Polskich Filmów dla Dzieci i Młodzieży (luty)
 • 1988
  Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!") Nagroda Dziennikarzy 10 Ogólnopolski Festiwal Filmów Widowisk Telewizyjnych dla Dzieci i Młodzieży (2-6.02)
 • 1976
  RZEŹBIARZ
  Zakopane (Przegląd Filmów o Sztuce) nagroda Federacji Socjalistycznych Związków Młodzieży Polskiej
 • 1976
  RZEŹBIARZ
  Zakopane (Przegląd Filmów o Sztuce) II Nagroda "Srebrny Pegaz"
 • 1973
  NIEDZIELA W POKRZYWNEJ
  Warszawa (Festiwal Filmów Krajoznawczych i Turystycznych) Nagroda Publiczności "Zielony Kompas" Nagroda Specjalna za najciekawsze, oryginalne ujęcie tematu

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2021.08.12 00:26:24
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych