Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Jerzy Sopoćko

 
zwiń

 • 1932. 02. 20
  Data urodzenia
  Wilno
 • 1950. 12. 03
  Debiut teatralny
  aktorski; jako Kajetan w "Fantazym" Słowackiego w reż. Dobiesława Damięckiego na scenie Teatru Wybrzeże w Gdańsku
 • 1956
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Wydział Aktorski PWST w Krakowie
 • 1964
  Nagroda
  Wyróżnienie za rolę Jurija w "Przyciąganiu ziemskim" E. Stawskiego na Festiwalu Sztuk Rosyjskich i Radzieckich w Katowicach
 • 1965. 04. 24
  Debiut teatralny
  reżyserski; reżyseria sztuki "Ktoś nowy" Domańskiego na scenie Teatru im. Bogusławskiego w Kaliszu
 • 2012. 11. 09
  Data śmierci
  Kraków

Aktor, reżyser teatralny. W latach 1950-51 występował w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. Po ukończeniu studiów, do 1964 występował w Starym Teatrze w Krakowie, a od 1965 do 1974 był aktorem i reżyserem w Teatrze Ludowym w Nowej Hucie. W 1975 był reżyserem w Teatrze im. Żeromskiego w Kielcach, w latach 1976-78 w Teatrze Dramatycznym w Gdyni, w roku 1979 - w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej i Teatrze Ziemi Pomorskiej w Grudziądzu. Do roku 1997 był reżyserem w teatrach całego kraju - m.in. w Teatrze Bagatela w Krakowie, Teatrze Zagłębia w Sosnowcu, Teatrze Dramatycznym w Elblągu oraz Teatrze im. Solskiego w Tarnowie, którego w latach 1995-97 był dyrektorem naczelnym i artystycznym.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

2020.06.17 00:34:10
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski