Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Adam Aston

 

 • 1902. 09. 17
  Data urodzenia
  Warszawa
 • 1993. 01. 10
  Data śmierci
  Londyn

Właściwie: Adolf Loewinsohn.
Aktor i wokalista. Śpiewu uczył się gimnazjum im. Mikołaja Reja w Warszawie u Ludwika Heintza, oraz prywatnie u Wacława Brzezińskiego. Karierę zaczynał w Chórze Warsa, występując później jako solista w kabaretach i rewiach: Morskie Oko, Stara Banda, Hollywood. Popularność przyniosły mu sentymentalne tanga jak między innymi : "Jesienne róże", "Jest jedna jedyna", "Każdemu wolno kochać", "Serce matki" czy "To nie była miłość". Był też znany jako wykonawca piosenki "Ach jak przyjemnie". W sumie nagrał blisko 960 utworów, wziął także udział w Międzynarodowym Konkursie Śpiewaczym Polskiego Radia, zorganizowanym w roku 1935. Po wybuchu II wojny światowej, występował początkowo z orkiestrą Henryka Warsa we Lwowie, a następnie w prowadzonym przez Feliksa Konarskiego Teatrze Wojskowym II Korpusu gen. Władysława Andersa. Po wojnie pozostał na emigracji, mieszkał w Johannesburgu i w Londynie (od 1960 roku).

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 1946
  Film fabularny
  Obsada aktorska (aktor w teatrzyku polowym śpiewający piosenkę "Czerwone maki"; nie występuje w napisach)
 • 1935
  Film fabularny
  Obsada aktorska (dyrygent i piosenkarz na balu mody; nie występuje w napisach)
 • 1935
  Film fabularny
  Obsada aktorska (śpiewający Cygan)

Varia
schowaj

2021.02.19 02:03:37
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency