Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Leo Belmont

 
zwiń

 • 1865. 03. 08
  Data urodzenia
  Warszawa
 • 1889
  Wykształcenie
  Studia prawnicze na Cesarskim Uniwersytecie Warszawskim
 • 1941. 10. 19
  Data śmierci
  Warszawa; zmarł w getcie; pochowany na Cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim przy ul. Młynarskiej

Właśc. Leopold Blumental.
Scenarzysta. Jeszcze podczas studiów zadebiutował jako prozaik. Po odbyciu aplikacji adwokackiej został w 1892 r. wpisany na listę adwokatów przysięgłych w Petersburgu. Zarówno podczas pobytu w Rosji (do 1904 r.) jak i po powrocie do Warszawy kontynuował działalność literacką, nie zaniedbując prawniczej. Był m. in. radcą prawnym ZASP i ZAiKS. Był autorem kilku popularnych powieści (m. in. "Zaślubiny śmierci", "Kapłanka miłości").

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Scenariusz
  schowaj

 • 1931
  Film fabularny
  Scenariusz
 • 1928
  Film fabularny
  Scenariusz (w napisach pojawia się nazwisko Belmonta, jednak rzeczywistym autorem scenariusza był - według biogramu Janusza Stara zamieszczonego w Polskim Słowniku Biograficznym - reżyser filmu)
 • 1922
  Film fabularny
  Scenariusz

Pierwowzory i ekranizowane sztuki
schowaj

2020.05.20 03:25:41
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski