Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Lucyna Legut

 
zwiń

 • 1926. 03. 27
  Data urodzenia
  Sucha Beskidzka
 • 1950
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Państwowa Wyższa Szkoła Aktorska w Krakowie
 • 1951. 01. 20
  Debiut teatralny
 • 1968
  Odznaczenie
  odznaka "Za Zasługi dla m. Gdańska"
 • 1971
  Odznaczenie
  Złoty Krzyż Zasługi
 • 1975
  Odznaczenie
  odznaka "Zasłużony Ziemi Gdańskiej"
 • 1976
  Odznaczenie
  odznaka "Zasłużony Działacz Kultury"
 • 2011. 03. 04
  Data śmierci
  Gdańsk; pochowana na Cmentarzu Srebrzysko

Aktorka, prozaik, autorka utworów dramatycznych, słuchowisk radiowych i widowisk telewizyjnych oraz utworów dla dzieci i młodzieży, malarka. W latach 1945-47 studiowała malarstwo na ASP w Krakowie. W latach 1950-51 występowała w Teatrze Młodego Widza w Krakowie, w 1951-56 w Teatrze Ziemi Pomorskiej w Toruniu. W latach 1956-91 była aktorką w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. Równocześnie zaczęła rozwijać twórczość literacką. Debiutowała w 1960. Sporą popularność zdobyła jej książka "Piotrek zgubił dziadka oko, a Jasiek chce dożyć spokojnej starości".

Siostra aktorki Ludmiły Legut.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Pierwowzory i ekranizowane sztuki
schowaj

2020.09.11 01:17:22
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor