Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Janusz Cegiełła

 
zwiń

 • 1926. 04. 28
  Data urodzenia
  Łódź
 • 1977
  Nagroda
  Nagroda za popularyzację muzyki na I Festiwalu Polskiej Twórczości Telewizyjnej w Olsztynie; za programy "Były sobie dwa oboje" i "Żywoty instrumentów"
 • 2011. 12. 26
  Data śmierci
  Łódź; pochowany na Starym Cmentarzu przy. ul. Ogrodowej

Muzykolog, znany popularyzator muzyki poważnej. W latach 1952-54 był dyrektorem Filharmonii w Szczecinie, w latach 1962-65 kierownikiem działu artystycznego Teatru Wielkiego w Warszawie, a w latach 1973-74 naczelnym dyrektorem muzycznym Polskiego Radia i Telewizji. W roku 1980 pełnił funkcję dyrektora i kierownika artystycznego Teatru Wielkiego w Łodzi oraz kierownika artystycznego Teatru Wielkiego w Warszawie. Przez wiele lat współpracował też z Filharmonią Łódzką. Autor m.in. popularnego telewizyjnego programu muzycznego "Przeboje mistrzów" oraz wydanej w roku 1996 biografii Aleksandra Tansmana.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

2019.12.17 03:15:07
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego